Bądź niezależny. Magazynuj swój prąd | SPR Polska Sp. z o.o.

Bądź niezależny. Magazynuj swój prąd

Kategoria

Masz instalację fotowoltiaczną lub planujesz taką założyć? Koniecznie zastanów się nad montażem magazynu energii.
Co to jest? To po prostu baterie, które będą magazynowały produkowaną przez Ciebie energię.

W większości przypadków jest tak, że nasze instalacje produkują więcej prądu niż zużywamy. Szczególnie w słoneczne dni. Co się wtedy dzieje? Nadwyżkę energii oddajemy do sieci. Czyli właściwie tracimy. 
Dzięki magazynowi energii możemy gromadzić nasz prąd. Po co? Możemy korzystać z niego w nocy lub w dni, kiedy nasza instalacja nie produkuje prądu. Wtedy to nasz system przełącza się na zasilanie z magazynu, nie korzystamy z prądu „z gniazdka”. Na pewno przyda nam się też, kiedy zakład energetyczny wyłączy zasilanie. Przyznacie na pewno, że takich przypadków jest coraz więcej. W tym roku już kilka razy mierzyliśmy się z dłuższymi przerwami w dostawie prądu.
Takie magazyny na pewno sprawdzą się także w gospodarstwie rolnym. Wielu rolników nie może sobie pozwolić na dłuższe funkcjonowanie bez podstawowego zasilania. Magazyn energii może temu zapobiec.
Podobnie jest w firmach. Tu także magazyn może być najlepszą z możliwych inwestycji.
Na zdjęciu widzicie instalację fotowoltaiczną o mocy 15 kW. Takiej samej mocy są baterie. Właśnie zakończyliśmy taką inwestycję u naszego klienta.
Przeciętne gospodarstwo domowe w ciągu roku zużywa 3 500 – 4 000 kWh, czyli 10 - 12 kWh dziennie. Magazyn, który widzicie na zdjęciu, może więc zabezpieczeń nas w prąd przez półtorej doby. 
Zainteresowani? Zapraszamy do kontaktu.
tel. +48 52 506 53 61

Magazyn energii, bateria, Czersk, Chojnice, Tuchola, Starogard Gdański