Ranking: najlepsze panele fotowoltaiczne na rynku w 2024 | SPR Polska Sp. z o.o.

Ranking: najlepsze panele fotowoltaiczne na rynku w 2024

Kategoria

Zakup paneli słonecznych to spory wydatek, jednak jest to inwestycja na długie lata. Dlatego - aby koszty zakupu i instalacji paneli się opłaciły - warto wybierać sprawdzone modele, które cieszą się dobrymi opiniami. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na trwałość i wydajność ogniw. Jakie panele fotowoltaiczne są najlepsze w 2024 roku? Sprawdź poniższy ranking!

Najlepsze panele fotowoltaiczne - ranking 2024

Poznaj zestawienie paneli fotowoltaicznych, które uznano za najlepsze modele w 2024 roku. Dowiedz się, co wyróżnia poszczególne panele i dlaczego warto w nie zainwestować. Kolejność paneli solarnych zaprezentowanych w rankingu jest przypadkowa.

  • SunPower Maxeon 6

SunPower Maxeon 6 to obecnie jeden z najlepszych paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Charakteryzuje się wyjątkową wydajnością, nawet w wysokich temperaturach lub w przypadku słabego światła słonecznego, oraz trwałością.

Panele solarne SunPower Maxeon 6 są wyjątkowo odporne na mikrouszkodzenia i pęknięcia. Każdy panel posiada własny mikroinwerter, co wpływa na większą wydajność działania całej instalacji.

Producent paneli SunPower Maxeon 6 udziela aż 40 lat gwarancji na swoje produkty! Model ten zebrał świetne oceny podczas niezależnych testów, co potwierdza jego wysoką jakość.

  • Solar LG NeON R

LG NeON R to kolejny panel fotowoltaiczny, który zasługuje na uwagę w 2024 roku. Jego zalety to wysoka wydajność - nawet po wielu latach użytkowania - oraz zastosowanie w nim nowoczesnych technologii.

Producent zapewnia, że panele fotowoltaiczne LG NeON R zachowują wydajność działania na poziomie co najmniej 92,5% nawet po 25 latach pracy.

Panele te cechują się solidną konstrukcją, dzięki czemu cały moduł jest odporne na warunki atmosferyczne. Ogniwa wykazują wysoką odporność także na wstrząsy i obciążenia mechaniczne.

Klienci otrzymują na panele Solar LG NeON R 25 lat gwarancji.

  • Panasonic HIT N340

Panasonic HIT N340 to panel solarny idealny dla użytkowników, którzy oczekują od produktów najwyższej jakości. Panele tej marki wykonane są z monokrystalicznego silikonu pokrytego dodatkowymi, zabezpieczającymi warstwami ochronnymi.

Panel Panasonic HIT N340 świetnie radzi sobie w wysokich temperaturach i generuje dzięki temu więcej energii. Instalacja wykonana z tego rodzaju paneli wydajniej pracuje, przez wiele lat zachowuje efektywność na wysokim poziomie. Wykorzystanie technologii HIT minimalizuje straty energii i zwiększa wydajność działania nawet w wysokich temperaturach.

Na panele tej marki udzielana jest 25-letnia gwarancja.

  • Panele REC Alpha Pure

REC Alpha Pure to dzieło norweskiej firmy fotowoltaicznej, która od wielu lat produkuje wydajne i trwałe komponenty. Producent udziela od 20 do 25 lat gwarancji na swój asortyment.

Panele te osiągają sprawność na poziomie 21,6%, co czyni je jednymi z najwydajniejszych produktów dostępnych na rynku. Ogniwa mogą pracować w niższych temperaturach, zapewniają przy tym dobrą wydajność, a to dzięki zastosowaniu w nich technologii ogniw dwupołówkowych half-cut. Panele dobrze pracują także w zacienionych miejscach czy podczas pochmurnej pogody.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych ma ogromny wpływ na efektywność oraz trwałość całej instalacji fotowoltaicznej. Najlepsze panele fotowoltaiczne w 2024 roku to m.in. model SunPower Maxeon 6, LG NeON R, Panasonic HIT N340 oraz REC Alpha Pure. Producenci powyższych paneli stosują w swoich produktach zaawansowane technologie i rozwiązania, które zwiększają trwałość ogniw oraz skutecznie poprawiają ich wydajność nawet w wymagających warunkach.