Kolejny przedsiębiorca postawił na energię ze słońca | SPR Polska Sp. z o.o.

Kolejny przedsiębiorca postawił na energię ze słońca

Kategoria

 

W biznesie jest już od ponad 30 lat. Przeżył wiele, widział pewnie już wszystko. Firma Romex cały czas funkcjonuje dobrze, bo w kluczowych momentach jej właściciel potrafił podejmować właściwe decyzje. Teraz Kazimierz Rompkowski zainwestował w panele fotowoltaiczne. To uchroni go przed wysokimi rachunkami za energię. Właściciel firmy z Czerska chce też pójść dalej. Zastąpić ogrzewanie gazowe elektrycznym.

Firma Romex to jedno z najdłużej funkcjonujących w Czersku przedsiębiorstw. Producent elementów metalowych jest na rynku już ponad 30 lat. Jego założyciela i właściciela Kazimierza Rompkowskiego znają w okolicy pewnie wszyscy.

Dobre decyzje

Sam przedsiębiorca widział w biznesie chyba już wszystko. Odnajdował się w trudnych latach 90-tych poprzedniego wieku, przeżywał upadki stoczni, z którymi współpracował, czy kryzys gospodarczy z pierwszej dekady tego wieku. Jednak ze wszystkich tych kłopotów wychodził obronną ręką. Zawsze potrafił podjąć korzystne dla jego przedsiębiorstwa decyzje. – Jestem przekonany, że ta o montażu instalacji fotowoltaicznej też taką jest– zaznacza Kazimierz Rompkowski.

Panele słoneczne Romex Czersk

Biznes wspiera biznes

Czerski przedsiębiorca postawił na SPR Polska. – Mam numer do pana Karola, spotykamy się. O wszystko mogę zapytać i wszystkiego się dowiedzieć – mówi. Dla niego to bardzo ważne, że mógł skorzystać z usług lokalnej firmy. – Z jego rodzicami byliśmy przecież kiedyś sąsiadami. Takie relacje budują zaufanie – dodaje.

– W firmie Romex zamontowaliśmy instalację o maksymalnej możliwej tu mocy – 26 kW – mówi prezes SPR Polska Karol Pruski. Niebawem zostanie ona włączona do sieci. – Przez pierwsze miesiące będziemy obserwowali jej działanie, wyciągali wnioski i reagowali. O wszystkim na bieżąco będziemy informowali inwestora – zaznacza Karol Pruski. – Nasza filozofia jest taka, że na podpisaniu umowy i montażu nasze zadanie się nie kończy. Instalacje później monitorujemy i serwisujemy – podkreśla.

Instalacja fotowoltaiczna Romex Czersk - SPR Polska,

Podwyżka za gaz. Może prąd?

Podczas jednej z rozmów pomiędzy dwoma lokalnymi przedsiębiorcami na jaw wyszedł jeszcze jeden poważny problem. Do firmy Romex przyszedł rachunek za gaz. 140 procent wyższy od poprzedniego. Właściciel aż złapał się za głowę. Co może zrobić? Rozwiązanie wydaje się proste. Jak najbardziej uniezależnić się od tego paliwa. Zwiększyć moc przyłączeniową w swojej firmie, dołożyć więcej paneli fotowoltaicznych i przejść na ogrzewanie elektryczne. – Na pewno jak najszybciej trzeba będzie tak zrobić z budynkiem biurowym i socjalnym – mówi Kazimierz Rompkowski. Karol Pruski już zaproponował przedsiębiorcy najkorzystniejsze rozwiązania. – W dzisiejszych czasach jedynie montaż instalacji fotowoltaicznych daje nam gwarancję tego, że nie będziemy zaskakiwani podwyżkami naszych rachunków. A do tego też same opłaty będą dla nas dużo niższe – dodaje prezes SPR Polska.

Romex z Czerska jest kolejną spośród dziesiątek firm, która postawiła na współpracę z SPR Polska. – Jesteśmy na rynku już 18 lat. Mamy duże doświadczenie. I do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Myślę, że między innymi takie referencje powodują, że nasi partnerzy stawiają właśnie na nas – uważa Karol Pruski.