Finansowanie

Kompleksowa obsługa instalacji fotowoltaicznych od A do Z obejmuje również dotacje przeznaczone na finansowanie branży odnawialnych źródeł energii.

W tej chwili wachlarz dostępnych dotacji jest dość szeroki i cały czas pojawiają się nowe programy dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych od tych najmniejszych po ogromne instalacje przeznaczone dla przemysłu.

Mój prąd

5000zł zwrotu! Program dopłat z rządowego programu „Mój Prąd” to aż 5000zł dofinansowania do każdej instalacji do 10kWp zasilającej domy jednorodzinne ! Samo dofinansowanie dostępne jest po zakończeniu inwestycji czyli po przyłączeniu instalacji do Operatora.

Ulga termomodernizacyjna

18% zwrotu inwestycji ! Możliwość uzyskania ulgi termomodernizacyjnej w wysokości 18% z inwestycji (kwota nie inwestycji nie może przekraczać 53 tyś. PLN). Aby skorzystać z tej ulgi podatkowej, należy uwzględnić poniesione wydatki w rozliczeniu rocznym z podatku PIT. Co ważne: ulga termomodernizacyjna może być połączona z programem „Mój Prąd”, tak więc realny zwrot inwestycji sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych!

Dotacje dla rolnika

Ulga z podatku rolnego do 25% wartości inwestycji!  Jeżeli jesteś rolnikiem lub hodowcą, możesz odliczyć aż 25% wartości inwestycji w instalację fotowoltaiczną od należnego podatku rolnego! Podobnie jak przy innych programach dofinansowań, ulga ta przyznawana jest po zakończeniu całej inwestycji czyli po przyłączeniu instalacji do sieci. Jeżeli Twój podatek rolny jest mniejszy niż przewidywana ulga 25% z inwestycji, ulga ta może być rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia Twojej inwestycji! To się opłaca !

AgroEnergia

Agroenergia to program dofinansowań z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodraki Wodnej (NFOŚiG). Program ten wyróżnia się bardzo dużym budżetem przeznaczonym na dotację bo aż 200 mln złotych! Kwota ta została rozdzielona na 120mln zł w formach pożyczkowych oraz 80mln złotych w formie bezzwrotnej czyli popularnie zwane dotacje. Program Agroenergia to aż do 40% kosztów kwalifikowanych inwestycji!

Współpracujemy z wieloma bankami wychodząc na przeciw EKO kredytom.

W swojej ofercie mamy dostępne specjalnie dedykowane kredyty dla instalacji fotowoltaicznych o bardzo niskim RRSO%. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami! Istnieje również możliwość leasingu instalacji fotowoltaicznych – zachęcamy do kontaktu.

Chcesz wiedzieć więcej jak otrzymać w/w dofinansowania? Skontaktuj się z nami, załatwiamy to kompleksowo!