fotowoltaika / panele / serwis / recykling - ciekawostki

Recykling paneli fotowoltaicznych

Panel fotowoltaiczny jest zbudowany z materiałów, które można w całości zrecyklingować. Dzięki niemieckim wynalazcom została uruchomiona fabryka Pilot, która recyklinguję panele fotowoltaiczne. Do początku 2014 r. w krajach UE ma wejść w życie ustawa, która mówi o obowiązku przyjęcia przez producentów zużytych paneli fotowoltaicznych.

Proces recyklingu odbywa się w dużym i długim piecu, który w różnych sektorach pieca o różnej temperaturze odłącza poszczególne składniki od siebie. Luzujące materiały spływają do specjalnego pojemnika i są przeznaczone do kolejnego użytku w innej dziedzinie, jak np. ze szkła z paneli fotowoltaicznych produkuje czarne szkło.

Warto nadmienić, że nie tylko energie, którą wytwarzają panele fotowoltaiczne chroni środowisko, ale również recykling przyczynia się do tego.

Ciekwostki

Systemy fotowoltaiczne nie są bez konserwacyjne!

Należy chronić i zabezpieczyć swoją inwestycję, aby zapobiec utracie wydajności systemu. System powinien być monitorowany i konserwowany.
Po podpisaniu z nami umowy, system i Państwa pieniądze będą pod stałym monitoringiem.

Błędy w produkcji fotowoltaicznej również występują w okresie gwarancyjnym i muszą być potwierdzone i uznane przez producenta.

Większość możliwych błędów wytwórca nie jest wstanie zauważyć lub zidentyfikować. Stałe monitorowanie przez Nas Twojej inwestycji jest gwarancją,
że będzie ona działała zgodnie z założeniami w czasie trwania gwarancji oraz przez cały okres gwarantowany przez ustawę o OZE.

Nasz stały monitoring to opłacalna inwestycja, która daje bezpieczeństwo oraz wgląd w stan faktyczny Twojej inwestycji.

Wykrywamy błędy i informujemy o tym Ciebie, abyś mógł uniknąć strat podczas przestoju.

Przykładowy monitoring dachowy, udostępniony dzięki Naszemu partnerowi SWG GmbH, zobaczycie Państwo tutaj.

NOTKA PRAWNA | © SPR-POLSKA.EU 2019